A vérszegénység egyik fő oka a vashiány. A vashiány okozta panaszok kezdetben olyan enyhék lehetnek, hogy a vashiány felismerése akár hónapokig is eltarthat. A vérszegénység egyike a nőket leggyakrabban érintő hiánybetegségeknek.
Ha sokszor érzi magát fáradtnak, levertnek, kedvetlennek, ha gyakran sápadt, vagy gyengélkedik immunrendszere, elképzelhető, hogy panaszait vashiány okozhatja, amiről saját maga is meggyőződhet otthonában kényelmesen, a Vashiány gyorsteszt segítségével!
Kinek ajánlott elvégezni a Vashiány tesztet?
nőknek, főleg, ha aktív ciklussal rendelkeznek,
azoknak, akik vashiány tüneteit tapasztalják magukon,
hiányosan táplálkozóknak, diétázóknak,
várandósoknak, szoptató kismamáknak,
gyors növekedési szakaszban lévő gyerekeknek,
azoknak, akiknél kiderült, hogy vashiányosak, és szeretnék kontrollálni az állapotukat
Melyek lehetnek a vashiány tünetei?
vérszegénység
sápadtság
állandó fáradékonyság, csökkent energiaszint
fejfájás
heves szívdobogás-érzés
sportolás közbeni légszomj
levertség, kedvetlenség
tanulási, emlékezési nehézségek
viselkedészavar
hajhullás, töredezett körmök, repedezett ajkak
Mit kell tennem, ha az eredmény pozitív?
Amennyiben az eredmény pozitív, az azt jelenti, hogy a vizsgált vérmintában a ferritin szintje a normál érték (20 ng/mL) alatt van. Ez esetben javasolt, hogy konzultáljon orvosával, tájékoztatva a teszt eredményéről, aki további vizsgálatok elvégzését teheti szükségessé.
Mennyire megbízható a Vashiány teszt?
A Vashiány teszt megbízhatóságát igazolja, hogy több mint 10 éve használják megelégedéssel professzionális (kórházi, laboratóriumi) körülmények között is. A felmérések alapján a pontossága több mint 98%-os.
Gyerekeken is elvégezhető a Vashiány teszt?
Igen, gyerekeken is elvégezhető, életkori megkötés nélkül.
Ha sokszor érzi magát fáradtnak, levertnek, kedvetlennek, ha gyakran sápadt, vagy gyengélkedik immunrendszere, elképzelhető, hogy panaszait vashiány okozhatja. Győződjön meg feltételezésének helyességéről legegyszerűbben a Vashiány gyorsteszt segítségével!
Tájékoztatás
Az étrend-kiegészítők élelmiszereknek minősülnek és bár kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni.