Az orvos azt mondta, hogy van erre lehetőség, de nagyon oda kell figyelni, hogy mit eszem. És a kórházban beszéltem egy másik anyukával, akinek ez a módszer nem igazán hozott eredményt. Végül úgy döntöttünk, hogy marad a tápszer - jött a válasz. Minden tanács mindenkinek ugyan úgy használ?
Egy leletet kellett elhoznom a gyermekkórházból. Kifelé jövet a portánál két házaspár beszélgetett, egyikük kezében kisbaba hintázott a hordozókájában.
Amíg a drótparipámat eloldottam az őt támasztó kerítéstől, akaratlanul is belehallgattam a beszélgetésbe. Az egyik anyuka épp azt mesélte, hogy nem szoptathatja a 4 hónapos kisbabáját, mert a pici az anyatej bizonyos alkotóelemeire érzékeny, így azt nem tudja megemészteni. Az ismerőse megkérdezte, hogy ezt nem lehet-e esetleg valami speciális étrenddel befolyásolni?
- Az orvos azt mondta, hogy van erre lehetőség, de nagyon oda kell figyelni, hogy mit eszem. És a kórházban beszéltem egy másik anyukával, akinek ez a módszer nem igazán hozott eredményt. Végül úgy döntöttünk, hogy marad a tápszer - jött a válasz.
Én is számtalanszor kapok kérdéseket, hogy egy-egy termék használ-e. Azt is tapasztaltam már, hogy például fogyókúránál "csodaszerként" tekintenek egy termékre.
Mit lehet tenni, ha a mástól kapott "tuti tipp" nem bizonyul hatékonynak?
- Ismerjük fel, hogy nem vagyunk egyformák, mindenkinek a szervezete különböző mértékben egészséges/elhasználódott.
(Gyakran hozzák fel azt a példát, hogy: "a nagyapám 90 évesen is dohányzott és semmi baja nem volt" - s ez igaz is lehet, de én láttam már 26 éves, rákban elhunyt tüdejét.)
Amit az én hozott génalapom még elbír, azt nem biztos, hogy másé is.
- Hiánybetegség. Biztosan ismer Ön is olyan embert, aki elkezdett szedni valamit egy betegségére és nem javult semmit az állapota. Ezt így nem hiszem. Sokan használják a zöldkagyló kapszulát az ízületeik állapotának megvédésére, de tudni kell, hogy 1 doboz nem biztos, hogy mindent megold. Hogy miért?
Gondoljunk bele: egy gödröt elkezdünk feltölteni földdel, hiába töltjük akár háromnegyedig, még bőven bicegni fogunk, ha átsétálunk rajta.
Minden hiányt először fel kell tölteni, hogy ne romoljon a helyzet! Ha ez megtörtént, jöhet az építkezés!
(Természetesen van olyan, amikor hathatós javulást nem lehet elérni, mert elhasználódott a szervezet, de a szinten tartásra mindenképpen kell törekedni!)
- Mivel különböző körülmények között élünk, így valószínű, hogy különböző megoldásokra van szükségünk az egészségi állapotunk javítására. Én mindig megpróbálom először a betegség lelki okát megtalálni a kérdés feltevőnél, mivel célom nem elsődlegesen a termék eladása, hanem az egészség fenntartás. Az diagnózis pedig sokat segít abban, hogy fel tudjuk gyorsítani a felépülést.
- Ha valami nem működik (nálam), az nem azt jelenti, hogy másnál sem. Ezt is fontosnak tartottam leírni. Mindenkinek joga és kötelessége, hogy a saját egészségéért felelős legyen. Ha ezt meg tudja tenni, akkor már nem hiszem, hogy rossz irányba indult el.
Ön mit gondol?