A mákolaj tulajdonságai
A mákolaj több mint 50 %-ban tartalmaz többszörösen telítetlen zsírsavat, omega-6 telitetlen zsírsavat, egyszeresen telítetlen zsírsavból az olajsavat tartalmazza. A telített zsírsavak többszörösen telítetlen termékekkel való helyettesítése az étrendben kedvezően befolyásolja a vér összes, és LDL-koleszterinszintjét.
Kevés olyan sokoldalú, ugyanakkor ellentmondásos növény van, mint a mák. Virágja, termése szemre tetszetős, nem véletlenül lett a kiskertek kedvelt dísznövénye. Magja olyan egyszerű örömök forrása, mint a mákos guba vagy a karácsonyi bejgli. Olaja még a csontritkulás megelőzésére is használható. Tejnedvéből számos, ma már nélkülözhetetlen gyógyszer készül, méghozzá olyan eljárással, amit egy magyar gyógyszerésznek, Kabay Jánosnak köszönhetünk.
A mák aminosavakban, zsírsavakban, foszforban, kalciumban, káliumban, magnéziumban, vasban, B6 és E-vitaminban gazdag. Régóta tudjuk, hogy lassíthatja az öregedési folyamatokat.
Normalizálhatja a vér koleszterinszintjét. Fokozhatja a szervezet védekező mechanizmusát. Jótékonyan hathat a sebek gyógyulásában. Növelheti a szellemi teljesítőképességet. Idegerősítő, idegfájdalom csökkentő, nyugtató, altató hatással bírhat.
A csontozat első számú természetes segítője lehet. Megelőzhető a csontszövetek leépülési folyamata.
A hidegen sajtolt mákolaj több mint 50%-ban tartalmaz többszörösen telítetlen zsírsavat omega-6 telítetlen zsírsavat, egyszeresen telítetlen zsírsavból az olajsavat tartalmazza.
A hidegen sajtolt mákolaj összetevői
- többszörösen telítetlen zsírsav – omega-6 telítetlen zsírsav, valamint egyszeresen telítetlen zsírsavak: olajsav és telített zsírsavak.
Mákolaj fogyasztási javaslata
- naponta 2 ml (1 mokkáskanál)
Az ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl
Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet és az egészséges életmódot!
Tájékoztatás
Az étrend-kiegészítők élelmiszereknek minősülnek és bár kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni.