Mit tegyünk ha akármilyen elővigyázatossak is voltunk, de kullancscsípésünk lett? Cikkünkből megtudhatod hogy járj el szakszerűen!
Gyorsan, biztonságosan, otthon is elvégezhető!
Gyerekeink táboroznak, mi magunk nyaralunk, vagy olyan helyeken is megfordulhatunk a természetben, ahol fokozottan kell figyelnünk a kullancsveszélyre. Előfordulhat azonban, hogy a legnagyobb óvintézkedések ellenére is kullancscsípésünk lesz.
Bizonyára hallottál már róla, hogy a kullancsok fertőzöttek lehetnek a Lyme-kórt okozó Borrelia baktériummal, amely állatról az emberre csípés útján terjed. A Borrelia baktérium az idegrendszert támadja meg, és többféle súlyos neurológiai zavarhoz vezethet.
Tudtad, hogy a fertőzés okozhat bőrelváltozásokat, ízületi gyulladásokat is, és a kullancscsípéstõl számított 3-10 nap, illetve néhány esetben több hét elteltével a csípés környékén gyulladás és bőrpír jelentkezhet esetleg láz kíséretében?
Tudtad, hogy ha nem kezelik a beteget (akár évekig) olyan súlyosabb panaszok is jelentkezhetnek, mint:
- idegbénulási problémák
- ideggyulladások
- súlyos izomgyengeség
- memóriaromlás
- szívritmuszavar
- aluszékonyság
- látás-, hallás-, egyensúlyzavar
- depresszió
- fogyás
Minél elõbb derül fény egy esetleges Lyme-kór fertőzésre, annál hamarabb megkezdhető az orvosi kezelés, így elkerülhetők a súlyosabb-, esetleg félrevezető tünetek!
Ma már otthon is elvégezhető egy gyors teszt, mellyel megállapítható az esetleges fertőzés!
A Lyme-kór teszt a feltételezett kullancscsípéstől számított 2-4 hét elteltével a speciális antitestek észlelését teszi lehetővé, így az esetlegesen fennálló Borrelia fertőzés kimutatására alkalmas.
1 csepp vérből, 15 perc alatt 91%-os biztonsággal ad eredményt a teszt!
A megelőzés érdekében keresd kullancsriasztó termékeinket!