Alternatív liszt a hagyományos megoldásokhoz
A Kenyérvarázs rizsliszt selymes textúrájú és gluténmentes.
Rizslisztből készül a rizstészta is, ami a kínai ételek gyakori alkotója. Sütéshez rendszerint más lisztekkel keverik.
A rizsliszt jól használható porhanyós, omlós tésztákhoz, de galuska, palacsinta, krémleves is készülhet belőle.
Édes tésztákhoz is kitűnő, szószokat is sűríthetünk vele.
A Kenyérvarázs rizsliszt előnye, hogy sütés során nincs szükség tojásra, így a rizslisztből készült süteményeket tojásallergiában szenvedők vagy magas koleszterinszinttel rendelkezők is fogyaszthatják.
Rizsliszt tápanyag értéke (100g)
- Energia: 1058kJ (359kcal)
- Fehérje: 6,9g
- Szénhidrát: 79,4g
- Zsír: 0,6g
Rizslisztes palacsinta receptje
Ez palacsinta recept egy egyszerű, könnyű tésztájú palacsinta, melyet lisztérzékenyek is bátran fogyaszthatnak. Családi kedvenc! Amire jó figyelni, hogy ne süssük túl vékonyra, mert könnyen eltörik!
Hozzávalók (5 darabhoz)
- 100 g rizsliszt
- 2 db tojás (apró, "S"-es méretű)
- 200 ml 1,5%-os tej
- 1 kiskanál só
- 1 kiskanál barnacukor
- 1 kávéskanál szódabikarbóna
- 1 evőkanál olívaolaj
A palacsintatészta elkészítése 45 perc
A hozzávalókat egy tálban csomómentesre keverjük, míg egy laza folyós masszát nem kapunk. A masszát ezután fél órán át pihentetjük a hűtőben, majd a hűtőből kivéve újra megkeverjük.
Kiolajozott palacsintasütőbe egy merőkanálnyi masszát teszünk, pár percig sütjük, majd megfordítjuk és további fél percig sütjük. A fordításhoz a tészta törékenységére tekintettel szükségünk lesz egy spatulára.
Ha megsült mehet a tányérra, és ízlés szerint ízesíthetjük lekvárral, túróval, Nutellával, vanília pudinggal egyaránt. Én lekvárral töltöttem meg, és porcukorral megszórtam, így is nagyon finom lett! :-)
Kenyérvarázs rizsliszt kiszerelés: 1000g
Tájékoztatás
Az étrend-kiegészítők élelmiszereknek minősülnek és bár kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni.