A koleszterin minden emberi sejtben megtalálható. Különösen nagy mennyiségben fordul elő egyes szervekben, pl.: a mellékvesében, idegrendszerben. A koleszterint a szervezet a májban állítja elő és a sejthártyák felépítésében van fontos szerepe, sokféle hormon szintézisének kiindulási anyaga.
A vérben keringő koleszterinnek normális esetben, azaz egészséges szervezetben mintegy 33 százaléka származik állati eredetű táplálékból, a többi "saját termék". Ebből adódik, hogy a megemelkedett koleszterinszintnek két okát kell ismernünk. A bevitt táplálék koleszterintartalmától és a különböző zsírokból a szervezet által előállított koleszterin mennyiségétől és elosztásának szabályozási mechanizmusaitól egyaránt függ.
Egészséges szervezetben az összkoleszterin, tehát valamennyi koleszterin együttes értéke nem haladja meg az 5,2 értéket. E fölött beszélünk magas koleszterinszintről, azaz hiperkoleszterinémiáról.
Eszeveszett védekezés: minden hasadékot, repedést elbarikádozni, elszigetelni és betömni; a túlterhelt energia-útvonalakon egymást érik az „építkezések” és az „útjavítási akadályok”, ami érelzáródáshoz, torlódáshoz vezet és fennáll az infarktus veszélye. (Forrás: Ruediger Dahlke: A betegség, mint szimbólum)
Megkeresni azokat a helyeket a lelki struktúránkon belül, ahol elszivárog a minket tápláló erő, majd lezárni, megvédeni idegeinket és a konfliktusokat testi szintről lelki szintre helyezni. (Forrás: Ruediger Dahlke: A betegség, mint szimbólum)