Az egyik régi autónk műszer falán folyamatosan visszajelzett a féklámpa. Ha kiengedtem a kézíféket, ha nem. Persze volt olyan is, amikor nyomtam, de nem akart repülni a járgányunk, aztán rá kellett döbbennem, hogy kézifékkel nehéz. Persze, hogy láttam a szemem előtt a pirosat, de az agyam tudta, hogy figyelmen kívül hagyhatom, úgyis hibásan jelez.
Amikor autószerelőnél jártam, a "SZ-A-K-I" megtalálta a megoldást, egyszerűen kihúzta a csatlakozót. S jé, tényleg nem világított! Persze akkor sem, amikor a fékolaj vészes mennyiségre csökkent. Öhöm...
Miért van az, hogy megkérdezhetjük az orvosunkat, gyógyszerészünket egy-egy betegség kapcsán, s olyan könnyen felírják az antibiotikumot vagy rosszabb esetben kés alá kerülünk. Biztos, hogy a "drótok átvágása" a legjobb megoldás?
A XXI. században már az orvostudomány is elfogadja azt a tényt, hogy a betegségeknek sokszor pszichoszomatikus okai vannak. Ez igazából azoknak jó hír, akik nem csak a tüneteket akarták csillapítani, hanem meg is szeretnének szabadulni egy-egy őket sújtó nyavajától.
Ahogy a befezetőben írtam, ha csak a testi folyamatokra figyel a gyógyító, akkor nem látja az egész embert, így nem is képes arra, hogy teljes gyógyuláshoz segítse. Lehet, hogy kivágják a testből a daganatos részt, de ez még nem jelenti azt, hogy a betegség nem alakulhat ki újra. Pedig ez egy fontos lépés az öngyógyuláshoz.
Testünk jelzése egy már meglévő probléma testet öltése. Természetesen, ez nem jelenti azt, hogy csak befelé forduljunk betegség esetén, igen is, fontos szerepe van a hagyományos orvoslásnak!
Zavar a tudatban
Az alternatív gyógyászat szerint, a fizikai testben a tudatban zajló információk fejeződnek ki. A betegség azt jelzi, hogy belső lényünkben zavar jelentkezett. Mivel lelki szinten nem dolgoztunk fel egy bizonyos problémát, a tudatalattinkba száműztük, az mérgezi a testünket.
Ha így tekintünk egy-egy tünetre, az már pozitív dolog, mert rájöhetünk, hogy a betegség egy jel, valaminek a hiánya. Ha ezt a hiányt pótoljuk, a problémákat megoldjuk, teljesebb életet élhetünk. Csak olvasni kell a jelekből!
Betegség, mint fejlődés
Rüdiger Dhalke szerint minden szervünk egy adott életterülethez kapcsolódik. A szervek megbetegedése rámutathat, hogy melyik területen keletkezett zavar. Ha ezt a logikát követjük, könnyen megtalálhatjuk, mi hiányzik az életünkből.
A neheze lehet, hogy csak ezután következik, mert tenni kell azért, hogy a zavart felszámoljuk. Amennyiben ez sikerül, elindulhatunk a öngyógyulás hosszas, de annál szebb útján, aminek az eredménye, hogy közelebb kerülünk Önmagunkhoz. - NE LEGYEN VENDÉG SAJÁT ÉLETÉBEN!
A betegség tehát bizonyos szempontból a fejlődésünket szolgálja, mivel megmutatja, hogy életünk melyik területén van még tennivalónk. Ezért már megéri meggyógyulni testestől - lelkestől!
Egy folyamatosan bővülő listát talál ide kattintva a betegségek lehetséges lelki okairól!