Aranygyökér a kitartó állóképesség javításáért
Ma már tudományosan is igazolt hatása az állóképességet, a fizikai és a mentális (kognitív) funkciót jelentősen serkentő hatása.
Antioxidáns hatással bíró tápanyag, melynek köszönhetően gátolhatja a szervezetben zajló káros oxidatív folyamatokat, védi a sejteket, elősegítheti azok megfelelő működését.
A rózsagyökér másik igen fontos tulajdonsága, hogy hozzájárul a keringési rendszer egészséges, normális működéséhez, és a sejtek oxigénnel és tápanyaggal való ellátottságához.
A Rhodiola rosea gyökere méltán kapta az aranygyökér megnevezést (aranyat érő), a test és a lélek épségét szolgáló hatásai miatt.
Egy friss klinikai kísérletben úgy találták, hogy az Aranygyökér (Rhodiola Rosea) kivonata hatékonyan kezelte az enyhe és közepes depresszió tüneteit. A tanulmány a Nordic Journal of Psychiatry című orvosi szaklapban jelent meg és összesen 80 18 és 70 év közötti személy bevonásával végezték. Az eredmény azt hozta, hogy csupán azoknál következett be javulás, akik a Rhodiola tartalmú kapszulákat szedték. Látványosan javult az állapotuk az álmatlanságban illetve érzelmi ingadozásokkal küzdő pacienseknek minden látható mellékhatás nélkül.
A Rhodiola két módon hat a depresszió esetén. Először is a kutatók úgy gondolják, hogy a növény blokkolja a monoamin oxidáz enzimet, hasonlóan a korai antidepresszánsokhoz, mint például az amitriptilin (Teperin). Ezáltal segítheti az agyban fenntartani néhány ingerület átvivő anyag, mint például a szerotonin és a neropinefrin szintjét.
Másrészt az is valószínű, hogy a Rhodiola lecsendesíti az agynak egy részét, amit a HPA tengelyként ismertek. Ez csatlakoztatja az agyat a mellékvese-mirigyekhez. A mellékvesehormonok következetesen magas szintjeit találták olyan egyénekben, akik depressziótól szenvednek.
A szakértők úgy gondolják, hogy a közelmúlt legígéretesebb kutatása kezdődhet növénnyel és a depresszióval kapcsolatban. Dr. Richard Brown a Columbia Egyetem docense, aki pszichiáter és a Rhodiola lelekes támogatója, további kísérletekre bíztatta kollégáit a növénnyel kapcsolatban és kijelentette, hogy van remény a depresszióban szenvedők számára.
A következő tudományosan dokumentált hatásai ismeretesek
- Adaptogén (az alkalmazkodás növelése) és immunnövelő hatások
- Szív- és érrendszeri problémák elleni hatás
- Csökkenti, illetve korai szakaszban megszüntetheti a depressziót
- Csökkentheti a stressz káros hatását a szívre, normalizálja a rendellenes szívverést
- Az immunfelderítés javítása - daganatellenes hatás
- Szívritmus szabályozó és védi a szívet károsító helyi vértelenség ellen
- A mentális és kognitív funkciókat javíthatja
- Növelheti az agy és az izmok vérellátását
- Javíthatja a sportolók teljesítőképességét és elősegítheti az anabolizmust
- Javíthatja a fizikai teljesítőképességet, lehetővé teszi az anyagcsere-tartalékok hatékonyabb kihasználását
- Enyhe fájdalomcsillapító hatás
- A szexuális funkciókat javíthatja, növelheti a szexuális energiát
- Erős általános antioxidatív védelem a sejtek szintjén
- Homeosztázist hoz létre a szervezetben
- Javíthatja az általános közérzetet, a szellemi frissességet, az emlékezetet és általában serkenti a szellemi munkát
- Magas antioxidáns hatása van.
Az Aranygyökér napi ajánlott mennyisége
A felhasználnálási javaslatban megadott mennyiséget ne lépje túl!
Hatóanyagok 1 kapszulában
- Aranygyökér: 200 mg
- B1-vitamin (tiamin): 1,4 mg
- B6-vitamin (piridoxin): 2 mg
- Fekete berkenye: 100 mg
Sanct Bernhard Aranygyökér kapszula kiszerelése
- 120db kapszula
- 1 kapszula/nap
- 120 napra elegendő
Tájékoztatás
Az étrend-kiegészítők élelmiszereknek minősülnek és bár kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni.