"Minden évben 3 hónapig szedem a zöldkagyló kapszulát. Új Zélandról hoztam az első adagot. Nagyon örültem, hogy itthon is kapható, azóta nem fáj a térdem tudom ajánlani mindenkinek.
Papp Zoltánné
Amit nem látunk, azzal nem is foglalkozunk. Sajnos így van ez a csontjainkkal, ízületeinkkel, porcainkkal. Amíg nem jelentkeznek az első problémák, fájdalmak, addig hajlamosak vagyunk nem törődni velük nagyon helytelenül.
A csontjaink, ízületeink, porcaink naponta vannak kitéve nagy terhelésnek így fontos lenne a folyamatos karbantartásuk és ne felejtsük el, könnyebb a betegséget megelőzni, mint a már meglévőt kezelni. Ezért a legfontosabb a prevenció!
Az időben észlelt és kezelt reumatikus betegségek többsége gyógyítható lenne, ha a kezdeti tünetek jelentkezésekor megtennénk a szükséges lépéseket.
Hazánkban a lakosság kb. 1% szenved sokízületi gyulladásba és csaknem 1 millióan kopásos ízületi betegségben. Az artrozis is gyakori betegség az egész világon. A végtagok vagy a gerinc kisízületeinek megbetegedése, amelynek következtében a csontot borító porc elvékonyodik, "kopik". Gyakran a menopauza után, de fiatalabb általában elhízott nőkön is jelentkezhet. általában a térdkalácsot, lábszárat, csontokat érint. Sajnos a gyakoriság alapján 75 év felett szinte mindenkit érint.
Az esetek többségében a kialakulás okát nem ismerjük. Kiváltó okok lehetnek: veleszületett fejlődési rendellenességek, egyes betegségek pl.: köszvény. A kopásos elváltozások röntgennel kimutathatók, a kopás nagysága nem feltétlenül áll arányban a panaszokkal.
Leggyakrabban érintett területek, ahol jelentkezhetnek:
Olvasson tovább, hogy megtudja hogy milyen alternatív megoldások léteznek a gyógyszeres kezelés mellett!
Javasolt az ízületek terhelésének, túlterhelésének csökkentése: a testsúly rendezése (túlsúly csökkentés), rendszeres nem túl megerőltető testmozgás, amely az ízületeket egyformán terhelje (úszás, kerékpározás).
Amikor a porckárosodás még nem jelentős, porcerősítő gyógyszerek alkalmazása célszerű. Jótékony hatású lehet a gyógytorna is, fizioterápiával kiegészítve.
A gyógyszeres kezelése:
A glükózamin az utóbbi pár évben került a tudományos érdeklődés középpontjába.
A szénhidrátok csoportjába tartozó vegyület, a csoportot szokták aminocukroknak is hívni, ahol az -amin előtag a nitrogén jelenlétére utal. A rovarok páncélját alkotó kitin tulajdonképpen polimer glükozamin.
Mivel a glükozamint a szervezet saját maga nem tudja előállítani (eszenciális), elengedhetetlenné válik rendszeres pótlása.
Kis mennyiségben glükozamin a legtöbb táplálékban jelen van, azonban igazán gazdag forrást a tengeri eredetű élelmiszerek jelentenek, azon belül is a kagylók.
A glükozamin természetes anyag, előállítása tengeri állatok kitinpáncéljából történik.
A súrlódásnak kitett ízületi szövetek működését és a porcszövetek újraképződését segítheti.
A működő szövetek sejtjei nem tapadnak szorosan egymáshoz, köztük sejt közötti tér húzódik, amelyet támasztószövet tölt ki. A támasztószövet két fő alkotója: a rugalmas (elasztikus) rostok és a glükozamin. A glükozamin az anyagcsere-folyamatban mint tápanyag is részt vesz, tehát egy része folyamatosan elhasználódik.
Tudományos vizsgálatok támasztják alá a glükozamin kedvező hatását: 163 térdartrózisos beteget vizsgáltak (glükozamin-szulfát-kezelésben részesültek), azoknál a személyeknél, akiket a kezelésnek alávetettek kilenc hónap után lényegesen enyhült a fájdalmuk, és ami még nagyon fontos, hogy mellékhatást nem tapasztaltak.
A következőekben egy nemrégiben a kutatások középpontjába kerülő terméket szeretnék önöknek bemutatni a Zöldkagyló kapszulát.
A véletlen felfedezés
Az 1970-es évek elején az újzélandi zöldkagyló (Perna canaliculus) a rákkutatás középpontjába került. Egy kagylófeldolgozással foglalkozó céget megkerestek kutatók, hogy szeretnék kipróbálni az általuk készített kagylóport, (ételízesítőnek és leves-pornak állította elő a gyártó) daganatos betegség kezelésére.
Sajnos a kutatóknak csalódniuk kellett, mert nem találták meg a rák ellenszerét, de véletlenül egy "csodaszert találtak". Kiderült ugyanis, hogy azok a paciensek, akik részt vettek a vizsgálatokban és mellette valamilyen ízületi bántalomban szenvedtek, nagyfokú javulásról számoltak be, ami az ízületi betegségüket illette. Vizsgálták az új-zélandi őslakosok életkörülményeit is és kiderült, hogy a tengerparton élő maorik körében a reumás betegségek ismeretlenek, magas kort éltek meg mindvégig rugalmas ízületekkel. Magyarázatul a bőséges kagylófogyasztás szolgált.
Ezen információk tudatában a zöldkagyló a tudományos érdeklődés középpontjába került.
Napjainkban az egyik legfontosabb természetes alternatívaként tartják számon a belőle előállított készítményeket.
A pontos magyarázatot, lejátszódó folyamatot még nem sikerült feltárni, így a kedvező hatását még nem tudjuk 100%-osan megmagyarázni, ezért gyógyhatású étrend kiegészítőként kerül forgalomba. Fontos az előállított termék szempontjából a víz minősége, az új-zélandi környéki különösen tiszta tenger kitűnő erre a célra. Csak a legjobb minőségű alapanyagok kerülnek felhasználásra. A kizárólag új-Zéland partvidékén élő zöldkagyló kiemelkedően magas (több mint 13%) glükózaminoglikán (GAG) tartalma miatt vált ilyen népszerűvé.
Ami az ízületek működéséhez fontos kenőanyag egyik alkotóeleme. A glükozaminoglikán segíti a súrlódásnak kitett ízületi szövetek működését és a porcszövetek újraképződését.
A glükozaminglikán növelheti a kötőszövetek, mint a például a porcok, inak, szalagok, ízületi tokok rugalmasságát, így csökkenhet azok sérülékenysége.
Napjainkban a mozgásszervi betegségek prevenciójában és kezelésében a zöld kagyló készítmények, az egyik legfontosabb természetes eredetű, igen hatékony és mellékhatásoktól mentes alternatíva.
Javasolt fogyasztás: napi 2-3 kapszula.