Vérkeringés, vérszegénység, vérkeringés serkentése
A vérkeringés feladata a szövetek ellátása a működésükhöz szükséges tápanyagokkal és oxigénnel, valamint a sejtek által termelt salakanyagok és szén-dioxid eltávolítása.
A vérszegénység nem azt takarja, hogy kevés a vérünk, hanem az vér oxigénellátó fehérje-molekulájának, a hemoglobinnak, illetve a vörösvérsejtek számának az alacsony mennyiségét jelenti.
A vérszegény beteg szövetei nem jutnak elegendő oxigénhez, melynek tünetei az elején:
- a fáradtság,
- gyengeség,
- a letargia,
- a sápadság,
- a légszomj,
- a szédülés,
- a lábdagadás,
- a szívdobogásérzés.
Leginkább fiatal korban, a vérszegénység leggyakoribb okozója, a vashiány. A galagonya a vérkeringést gyógyító növények között a leghatásosabbak közzé tartozik. Ld. még: Jó egészséget! Kisokos: Vas, vaspótlás
A vérszegénység lehetséges lelki okai
A vörösvértestek túl alacsony száma a vérben, vagyis túl kevés a színezőanyag, az életet túl alacsony intenzitással, színtelenül éljük. (Forrás: Ruediger Dahlke: A betegség, mint szimbólum)
Lelki gyógymódok
Az élet tudatos, nyugodt megközelítése; a középpont nyugalmába helyezkedni; a valódi szerénység elsajátítása; saját (nyugalmi) középpontunk megtalálása; a lényegre koncentrálni. (Forrás: Ruediger Dahlke: A betegség, mint szimbólum)
Népi gyógymódok
Szíverősítő, vérkeringés javító szerek:
- fagyöngy tea,
- galagonya tea,
- a vörösborfogyasztás is közvetve jó hatással van a vérképzésre.
A vörösborban található flavonoidok például segítséget nyújthatnak az immunrendszer megfelelő működéséhez, ezáltal pedig az egész szervezetre jó hatással lehet napi egy pohár vörösbor.